?

Log in

No account? Create an account

Олексій Соловйов/Oleksiy Solovyov

Previous Entry Share Next Entry
Чи може аспірін запобігти прееклямпсії у жінок з високим ризиком?
мій хрестик
oleksol

Чи може аспірін запобігти прееклямпсії у жінок з високим ризиком? (Can Aspirin Prevent Preeclampsia in High-Risk Women?)

Розміщено у Павутинні 15.11.12; джерело - http://www.medscape.com/viewarticle/774567?src=mpnews&spon=16 , автор: Will Boggs, NEW YORK (Reuters Health); переклад Олексія Соловйова.

Низькі дози аспіріну не змогли запобігти прееклямпсії у здійсненому дослідженні, хоча мета-аналіз наведених раніше досліджень, включно з цим, показує , що раннє призначення низьких доз аспіріну може запобігти прееклямпсії та тяжкій прееклямпсії. "Доступні дані щодо лікування малими дозами аспіріну виказують гостро протилежні думки "за" та "проти", - каже Dr. Pia M. Villa з Університету Гельсінки, Фінляндія, для Reuters Health. "Ключовим питанням є те, як саме визначити тих жінок, ризик у яких достатньо високий для виправдання такого лікування." Dr. Villa зі співавторами вивчав дію аспіріну, прийом якого розпочинався між 12-ма й 14-ма тижнями вагітности, на прояви прееклямпсії й затримки росту плода у 947 вагітних жінок з чинниками ризику прееклямпсії та у 117 вагітних жінок без відомих чинників ризику. 152 жінки з двобічними ранніми діастолічними виїмками другого ступеня на допплерограмах кровоплину в маткових артеріях було включено в групу призначення ліків. 61 з них одержувала аспірін, 60 - placebo, і 31 жінка були виключені з аналізу.

В аналізі намірів лікування, оприлюднених 6 листопада в online BJOG (Міжнародний журнал гінеологів та положників), не було виявлено відмінностей частоти прееклямпсії, підвищення артеріального тиску у вагітних, передчасної прееклямпсії, тяжкої прееклямпсії, маленьких для свого віку вагітности новонароджених чи якихось тіжків діагнозів. У світлі своїх знахідок дослідники здійснили мета-аналіз власних здобутків та двох инших досліджень (додавши 117 пацієнток, які вживали аспірін, та 108 - placebo), в яких вивчали дію аспіріну у разі початку його вживання до 16 тижнів вагітности. Мета-аналіз показав наявність зв'язку вживання аспіріну зі значним (на 40%) зниженням ризику прееклямпсії та значним (на 70%) знаженням ризику тяжкої прееклямпсії. Кількість випадків прееклямпсії при доношених та майже доношених вагітностях вживання аспіріну не зменшило. "Нашою метою було визначити жінок із високим ризиком через вимірювання кровоплину в маткових артеріях в ранніх термінах вагітности," - сказав Dr. Villa. "Хоча прояви прееклямпсії розвиваються пізніше під час вагітности, розвиток передумов хвороби починається досить рано і може бути поміченим в малому віці вагітности при вимірюванні маткового кровоплину шляхом ультразвукового дослідження, хоча це й не надто точний спосіб."

"Ми дійшли висновків, ґрунтуючись на даних нашого дослідження та двох попередніх подібних дослідженнях, що у жінок високого ризику малі дози аспіріну (100 мг на добу) таки є дієвими й безпечними для запобігання прееклямпсії й тяжкої прееклямпсії у випадках, якщо вживання аспіріну розпочато перед або у 16 тижнів вагітности" - сказав Dr. Villa. (Оригінал наукової статті можна знайти тут)