?

Log in

No account? Create an account

Олексій Соловйов/Oleksiy Solovyov

Previous Entry Share Next Entry
Для двієнь немає переваг від планового цісарського розтину
мій хрестик
oleksol

Для двієнь немає переваг від планового цісарського розтину (No Benefit of Planned Cesarian Section for Twins)

Розміщено у Павутинні 15.02.13; джерело - http://www.medscape.com/viewarticle/779418?nlid=28589_361&src=wnl_edit_medn_obgy&uac=171030SR&spon=16 , автор: Laird Harrison, Medscape Medical News від 33-го щорічного засідання Товариства Материнсько-Плодової Медицини (Society for Maternal-Fetal Medicine (SMFM) 33rd Annual Meeting; February 11 - 16, 2013; San Francisco, California); переклад Олексія Соловйова.

Розродження шляхом планового цісарського розтину не поліпшує наслідки для більшості матерів близнюків або їх дітей, повідомили дослідники на Society for Maternal-Fetal Medicine (SMFM) 33rd Annual Meeting. "Плановий цісарський розтин ані зменшує, ані підвищує ризик перинатальної чи неонатальної захворюваности близнюків, народжених від 32 до 38 тиж.," - сказав провідний дослідник Jon Barrett, MD, зав. відділом материнсько-плодової медицини Торонтського Університету в Ontario, Canada.

Для свого великого проспективного випадковісного дослідження д-р Barrett зі своєю командою зібрав дані зі 106 осередків у 26 країнах. Вони порівняли наслідки звичайних планових  пологів та планових цісарських розтинів. Для дослідження були відібрані вагітні жінки з двійнями від 32 до 38 тиж., якщо перший близнюк мав головне передлежання. З дослідження було виключено жінок із феторедукцією у віці вагітности понад 13 тиж., зі смертельними вадами розвитку плода та з протипоказаннями до пологів природним шляхом.

Дослідники не знайшли суттєвої різниці між цими 2 групами. Смерть або тяжка неонатальна захворюваність спостерігалася у 2,05% дітей групи цісарського розтину (серед 2781 жінки) та у 1,87% дітей групи пологів (серед 2782 жінок), різниця статистично недостовірна. Ці 2 групи статистично не відрізнялися ані за віком вагітности, ані за віком мам, ані за передлежанням 2-го плода, ані за торочковістю (chorionicity), ані за показниками загальної перинатальної смертности своїх країн. Також дослідники не знайшли більшої ймовірности для 2-го плода загинути чи мати суттєве збільшення захворюваности (співвідношення різниць (odds ratio), 1.895; вірчий проміжок (confidence interval), від 1.329 дo 2.703; P = 0,0003). Жінки, які мали намір народжувати оперативно, зробили це раніше, і 89,9% з них народили обох дітей саме цим шляхом. З тих, хто мав намір народжувати природним шляхом, 60,45% народили так принаймні першого близнюка. У 4% мам друга дитина народжувалася оперативно після народження першого близнюка природним шляхом.

В обговореннях після доповіді д-р Barrett один зі слухачів навів дані опитування лікарів, що виявило: більшість лікарів схиляються радити пацієнткам народжувати двійні шляхом цісарського розтину.

"Це має розбудити лікарів нашого покоління, які мають навчати лікарів наступного покоління, що кращим шляхом для двієнь є народжувати природним шляхом," - сказав д-р Barrett.

Це дослідження зробило важливий вклад у розуміння, коли саме слід оперувати, сказав Michael Lu, MD, директор Бюро Материнського та Дитячого Здоров'я США (US Maternal and Child Health Bureau), у відповідь на прохання Medscape Medical News висловитись з приводу цього дослідження. "Це дослідження є добре здійсненим," - зауважив д-р Lu. "Воно нагадує нам, що жінкам із двійнями слід надавати вибір способу розродження між природним шляхом та цісарським розтином. І звичайні пологи, згідно цього дослідження, не підвищують ризик для матері чи дитини," - пояснив він.