?

Log in

No account? Create an account

Олексій Соловйов/Oleksiy Solovyov

Previous Entry Share Next Entry
10-й Світовий Конґрес з Медицини Плода, Мальта / 10th World Congress in Fetal Medicine, Malta
мій хрестик
oleksol
Від 26 до 30 червня включно на сонячній Мальті тривав ювілейний 10-й Світовий Конґрес Медицини Плода, який щорічно готується та відбувається завдяки Фонду Медицини Плода (Fetal Medicine Foundation, FMF), створеному та очолюваному всесвітньо відомим науковцем та практиком у царині перинатології та медицини плода як невід'ємної її складової, невтомним популяризатором найкращих доказових підходів щодо діагностики та лікування ще ненароджених дітей, професором Kypros Nicolaides (Кіпросом Ніколаідесом).
(Дивіться нижче за текстом подарунок від шановного пана K.Nicolaides та видавців медичного часопису Prenatal Diagnosis - вільний доступ до деяких цікавих та важливих статей! Звертаю увагу шановного панства, що цей доступ є вільним для деяких статей лише до кінця серпня цього року, і для решти - до кінця 2011 року)Основним гаслом цього Конґресу, як, зрештою, усієї науково-практичної діяльності пана Ніколаідеса, стали відомі слова Galileo Galilei:
"Мовою Бога є математика... Сумнів є батьком винахідливости... Вимірюй все, що можна виміряти, і роби вимірюваним те, що наразі не є таким..."

(Дивіться нижче за текстом подарунок від шановного пана K.Nicolaides та видавців медичного часопису Prenatal Diagnosis - вільний доступ до деяких цікавих та важливих статей! Звертаю увагу шановного панства, що цей доступ є вільним лише до кінця серпня цього року)

У цьому святі доказової перинатології взяли участь понад 1500 лікарів із 84 країн світу!


Дуже приємно повідомити читачів, що цього разу на Конґресі було п'ять лікарів з України: Веропотвелян Микола (з Кривого Рогу), Жук Світлана (Вінниця/Київ), Мельник Юрій (Вінниця/Київ), Судома Ірина (Київ) та Ваш покірний слуга (Донецьк/Київ).
І хоча, наприклад, з маленької Грузії лікарів було вдвічи більше, ніж представників 46-мільонної України, це все одно набагато краще, ніж 1-2 наших лікарі, як це здебільшого буває :)На 10-му Світовому Конґресі з Медицини Плода було прийнято 4 постерних доповіді від українських фахівців:

1) Перші десять оперативних фетоскопій в Україні. Особливий організаційний досвід / The first ten operative fetoscopies in Ukraine. Original organizational experience - автори: О.Соловйов, І.Судома, Я.Гончарова, клініка "Надія", Київ.
2) Унікальна допологова знахідка Pneumocysts jiroveci (P.carinii) у єдиному бронхогенному пухирі чи легеневій тканині / Unique prenatal finding of Pneumocysts jiroveci (P.carinii) from single bronchogenic cyst or lung tissue - автори О.Соловйов, В.Суменко, І.Судома, клініка "Надія", Київ.


3) Рівні травних ферментів, виділених в оплідну рідину плодами із поширеними хромосомними трисоміями / Digestive enzymes excretion levels in amniotic fluids of fetuses with common chromosomal trisomies - автори: М.Веропотвелян, Л.Кодунов, А.Бондаренко, О.Мазурак, Д.Нестерчук, Міжобласний Центр Медичної Генетики та Пренатальної Діагностики, Кривий Ріг.
4) Частота і спектр хромосомних аномалій серед завмерлих вагітностей, ранніх викликаних переривань та пренатально визначених каріотипів у плодів першого та другого триместрів / Frequency and spectrum of chromosomal abnormalities among missed abortions, early induced therapeutic abortions and prenatally karyotyped fetuses in the first and second trimesters - автори: М.Веропотвелян, Л.Кодунов, Міжобласний Центр Медичної Генетики та Пренатальної Діагностики, Кривий Ріг.

Звіт про найцікавіші (з нашого особистого погляду) доповіді 10-го Світового Конґресу буде надано на жовтневому (33-му) засіданні Клубу Перинатальних П'ятниць - слідкуйте за оголошеннями та програмами майбутніх засідань КПП.

ПОДАРУНОК ВІД PRENATAL DIAGNOSIS ТА PROF. KYPROS NICOLAIDES -

1) вільний доступ (до кінця серпня 2011 р.) до усіх статей, оприлюднених у липневому числі медичного часопису Prenatal Diagnosis , це число було впорядковане Kypros H. Nicolaides та Lyn S. Chitty

2) вільний доступ (до кінця 2011 р.) до статей, присвячених поєднаним дослідженням наприкінці 1-го триместру вагітности .

Насолоджуйтеся, колеґи! ;)

З пошаною, Ол.