?

Log in

No account? Create an account

Олексій Соловйов/Oleksiy Solovyov

Previous Entry Share Next Entry
Ендоскопія під час вагітности: ризики та безпека (Endoscopy in Pregnancy: Risks and Safety)
мій хрестик
oleksol

Ендоскопія під час вагітности: ризики та безпека (Endoscopy in Pregnancy: Risks and Safety)

Розміщено у Павутинні 21.08.12; джерело - http://www.medscape.com/viewarticle/769322?src=mp
, автор: д-р David Johnson, викладач медицини та керівник гастроентерологічного відділу Східно-Вірджинської Медичної школи у Норфолку, штат Вірджинія, США (Eastern Virginia Medical School in Norfolk, Virginia, USA); переклад Андрія Головатенка та Олексія Соловйова.

Ендоскопія
у вагітної жінки - це процедура, яку ми зазвичай намагаємось уникнути, але іноді вона є необхідною. Наші застереження стосуються як самої процедури, так і рекомендованих ліків. Ці ж проблеми виникають у післяпологових пацієнток-годувальниць, якщо їм показані антибіотики. Комітет Американського Товариства Стандартів Практичного Навчання Гастроінтестінальної Ендоскопії пропонує основні поради (вперше викладені в 2005 році і оновлені в 2012) з проведення ендоскопії вагітним або жінкам, що годують немовлят.
Дозвольте мені зосередитися на деяких важливих моментах. По-перше, якщо є можливість відкласти ендоскопію, вона має бути відкладена принаймні до другого триместру. Якщо проводиться процедура чи використовуються ліки у першому триместрі вагітності, існують застереження з приводу тератогенного впливу на органогенез, що підвищує ризики для плода.
По-друге, якщо ендоскопія таки проводиться цим хворим, вони мають бути розміщені таким чином, щоб вагітна матка не стискала аорту чи нижню порожнисту вену. Це означає позицію вагітних пацієнток на лівому боці. Якщо є можливість, необхідно уникати їх положення на спині впродовж ендоскопії та протягом періоду відновлення. ...повний текст дивіться тут... Обговоримо лікарські препарати, які використовуються для ендоскопічних процедур. ...повний текст дивіться тут....
Таким чином, важливо, перш за все, працювати в тісному контакті з акушером.
Не варто самому визначатися із проведенням ендоскопії у вагітних пацієнток, і, якщо можливо, намагайтеся відкласти ендоскопію до другого триместру. Враховуйте вплив положення пацієнтки та ліків, що маєте намір вживати. Більшість стандартних ліків можуть використовуватися впродовж вагітности та грудного годування. Зазирайте до настанов, якщо наступного разу матимете вагітну пацієнтку чи годувальницю, вірогідно, вони стануть в нагоді вам, пацієнтці та дитині.
Посилання:
1.
American
Society for Gastrointestinal Endoscopy Standard of Practice Committee,
Shergill AK, Ben-Menachem T, Chandrasekhara V, et al. Guidelines for
endoscopy in pregnant and lactating women. Gastrointest Endosc.
2012;76:18-24.
2. Heinonen OP, Stone D, Shapiro S. Birth defects and drugs in pregnancy. Boston: John Wright; 1982.