?

Log in

No account? Create an account

oleksol's Journal

Name:
Олексій Соловйов/Oleksiy Solovyov
Birthdate:
7 January
Location:
External Services:
  • oleksol@livejournal.com
Олексій Соловйов (Oleksiy Solovyov, Oleksij Solowjow),
лікар акушер-гінеколог та лікар ультразвукової діагностики вищої кваліфікаційної катеґорії, кандидат медичних наук за фахом акушерство та гінекологія; завідувач відділом медицини плода клініки репродуктивної медицини "Надія"( http://www.ivf.com.ua/ua ), Київ, Україна; співзасновник та керівник благодійного фонду "Фонд Медицини Плода, Україна" ( http://www.fmfua.com/, https://www.facebook.com/FMFUa ).

Закінчив після 2 років служби рядовиком у Радянській Армії Донецький державний медичний інститут (у 1988 р.). Інтернатура з акушерства-гінекології (1988/89) у нині Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства (ДРЦОМтаД, директор - проф. Чайка). Одночасно вчився ультразвуковій діагностиці в акушерстві та гінекології у д-ра Віктора Веселовського, який прищепив мені сталу любов до ультразвуку :)
Стаж роботи за спеціальністю "Акушерство і гінекологія" – з 1988 року.
Стаж роботи з діагностичним ультразвуком – з 1989 року (хоча вперше побачив діагностичний допологовий ультразвук ще у 1985 році - тоді клінічний ординатор з Костянтиновки Донецької області Валентин Потапов (нині професор та зав. катедрою акушерства і гінекології Дніпропетровського медичного універститету) власноруч робив УЗД моїй вагітній дружині, показуючи мого власного сина Іґоря :)
Працював:
1) як санітар пологових відділів Донецької обл. клін. лікарні ім. Калініна та Дніпропетровської клінічної лікарні №9, одночасно навчаючись, відповідно, у Донецькому, далі Дніпропетровському та знову Донецькому медичних інститутах, а також допомогаючи у науковій діяльністи на положничих катедрах за керівництвом проф. В.Мірошниченка (Донецьк) та проф. К.Вороніна (Дніпропетровськ);
2) як "медсестра" :) гінекологічного відділу Донецької обл. клін. лікарні ім. Калініна, одночасно навчаючись у Донецькому мед. інституті та допомогаючи у науковій діяльности нині д.м.н. С.Генералову на катедрі проф. В.Мірошниченка;
3) як лікар акушер-гінеколог та лікар УЗД: Донецький міжобласний медико-генетичний центр (1989-1991 рр., зав. - нині проф. С.Арбузова); Макіївська клінічна міська лікарня №5 та катедра акуш.і гінекології №4 ДонМІ (1991-1994, гол.лікар - д-р В.Мельниченко, зав.катедрою - проф. Д.Мирович); Донецький РЦОМтаД (1994-2006 рр., директор - проф. В.Чайка) у тривалій тісній співпраці з нині д.м.н. Б.Йотенком та проф.А.Чайкою; з травня 2006 р. донині - Клініка репродуктивної медицини "Надія" (директор - к.м.н. В.Зукін), зав. відділом медицини плода; за сумісництвом - (від початку 2012 до 2015) викладачем на катедрі акушерства та гінекології №1 НМАПО імені П.Шупика (зав.катедрою - проф. О.Голяновський) та керівником "Фонду Медицини Плода, Україна" ( http://www.fmfua.com ).

Під час роботи у клініці "Надія" за ініціативою та підтримкою свого наукового керівника проф. І.Судоми та за суттєвої практичної допомоги своєї колежанки к.м.н. Я.Гончарової підготував і захистив на початку 2009 р. дисертаційну роботу "Ультразвукові та біохімічні маркери першого триместру в прогнозуванні акушерських ускладнень вагітности".

07.08.2009 р. разом із проф. І.Судомою здійснив першу в історії України оперативну фетоскопію, таким чином започаткувавши в нашій країні цей напрямок медицини плода. Ця подія не була б можливою без бажання шановних проф. І.Судоми (яка є науковим директором клініки "Надія") та директора клініки д-ра В.Зукіна розвивати напрямок медицини плода. ( http://gazeta.dt.ua/HEALTH/vryatuyte_nashi_zhittya_i_svoyi_dushi.html ) . 15.01.13 р., за один день до народження мого першого онука та за два дні до дня народження мого першого сина :) було здійснено вже 20-ту оперативну фетоскопію (при синдромі міжблизнюкового перетікання ІІІ ст. тяжкости, за класифікацією R.Quintero)

З 1992 до 1998 рр. одночасно з лікарською практикою працював також на теренах усього бувшого СРСР позаштатним фахівцем з медичного ультразвуку відомої німецької фірми Kranzbühler Medizinische Systeme GmbH, що виробляла та продавала медичне діагностичне ультразвукове обладнання. Пишаюся тим, що я особисто разом зі своїм керівником з німецького боку паном Oliver'ом Graf'ом УПЕРШЕ В СРСР під час Київської виставки медичного обладнання (1992 р.) зняв ланцюжки з виставочного стенду, дозволивши усім бажаючим лікарям не лише здалеку дивитись на обладнання (як тоді було прийнято у СРСР), а торкатися й працювати з будь-якими приладами на нашому стенді! :) Зараз це є вже звичайною практикою...
З 1998 до 2002 рр. працював, не полишаючи медичної практики, на теренах усієї Східної Европи та бувшого СРСР штатним співробітником американської компанії General Electric, яка повністю купила дуже успішну на ринку діагностичного ультразвуку німецьку компанію Kranzbühler Medizinische Systeme GmbH, і ми з паном O.Graf'ом також перейшли до GE у спадок :)))

Колись (1990-1991 рр.) був одним із членів ініціативної групи зі створення ще радянської асоціації лікарів УЗД в акушерстві, гінекології і педіатрії (яка внаслідок розпаду СРСР була зареєстрована вже як російська), а також ініціатором (1991 р.) створення Української асоціації спеціалістів УЗД у перинатології, генетиці і гінекології; згодом учасник цих лікарських організацій.
Лауреат Премії ім. С.М и Є.Ф. Давиденкових за видатні успіхи в розвитку УЗД в Україні (1997 р.).
Володар першого (травень 2005) на теренах бувшого СРСР міжнародного "Свідоцтва спроможності" від Фонду медицини плода (Fetal Medicine Foundation - FMF, керівник - prof. Kypros Nicolaides) щодо УЗД в 11-13 тиж.
Член Міжнародного товариства ультразвуку в акушерстві і гінекології (ISUOG)з 2006 р.
У 2005/06 рр. був членом робочої групи, очолюваної відомим проф. Philippe Jeanty (США), з підготовки тоді нового міжнародного навчального мультимедійного матеріалу «Пренатальна ехокардіографія. Частина 2.», здійснивши російськомовний переклад та підготовку звукового супроводу цього матеріалу; є офіційним партнером німецької фірми ASTRAIA, яка працює над програмним продуктом однойменної назви для розрахунків особистого ризику хромосомних аномалій у вагітних у І триместрі. Astraia є одним з найвідоміших та найпоширеніших програмних продуктів в перинатології й медицині плода.

Експерт міжурядової Українсько-Швейцарської програми "Здоров'я матері та дитини"; входив до складу робочої групи зі створення клінічної настанови для лікарів щодо вад розвитку плодів; маю дві Подяки від цієї Програми, Українського фонду "Благополуччя дітей", Swiss Centre for International Health; нагороджений Програмою персональним комп'ютером за активну позаштатну роботу в перинатальній телемедичній толоці.
Член Українського товариства перинатальної медицини, входжу до керівної ради товариства, хоча (що типово для післярадянських просторів) вона - рада - ніколи не збирається :)

Автор і співавтор близько 100 науково-практичних тез та статей, кількох розділів монографії "Інфекції в акушерстві і гінекології" (2006 р.); маю 2 патенти на медичні винаходи та 3 свідоцтва на зареєстровані медичні раціоналізаторські пропозиції.
Недовго перебував у складі редакційної колеґії науково-практичного журналу "Перинатологія і педіатрія" і навіть був її відповідальним редактором, та, на превеликий жаль, виявився з точки зору керівництва ДУ "ІПАГ НАМНУ" негідним цієї високої посади і був виведеним зі складу колеґії :(
Зараз є членом редколеґії науково-практичного журналу "Здоров'я жінки"; запропонував та веду майже від початку 2013 р. нові розділи "Обмін досвідом" і "Зернинка до зернинки - от і повна мірка"/Корисні перинатальні тези" у медичному часописі "З турботою про жінку".
Від початку 2012 р. є співзасновником та керівником благодійного фонду "Фонд Медицини Плода, Україна", упорядником е-сторінки Фонду http://www.fmfua.com - на суспільних засадах, тобто, безоплатно.

Всіх читачів, які це змогли дочитати до кінця, дякую за витрачений час, та знімаю перед вами капелюха, визнаючи вашу непересічну терплячість! ;)

У тих, кого вищенаведений текст роздратував, уклінно прошу вибачення - дійсно, маю недолік бути нескромним. Між нами кажучи, ну хто ще про кожного з нас краще знає, ніж ми самі. А того, що хтось про кожного з нас ще й напише, можна і не дочекатись... Чи не так? ;)
fetal medicine foundation ukraine, Україна, Фонд Медицини Плода, медицина плода, перинатологія, ультразвукова діагностика

Statistics